مجموعه فرآوری آبزیان بارفو، شما را به خرید بهترین محصولات فرآوری آبزیان بارفو  دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش لابستر زنده آب شیرین اصفهان

آنچه در این مقاله می خوانید...

لابستر چیست؟انواع لابستر ایرانی
لابستر اب شیرین

فروش لابستر زنده آب شیرین در وزن های 30 الی 350 گرم  در شهر های بزرگ چون تهران و اصفهان بصورت عمده و برای مصارف رستوران ها و هتل های لاکچری انجام می شود. در بین لابستر های پرورشی آب شیرین وزن های بیشتر از این کمتر به چشم می خورد اما نوع وحشی این گونه وزنهای به مراتب بالاتر دارند. لابستر زنده با وزن بالای 300 گرم جزء مولدین محسوب می شود و به دلیل حفظ چرخه تولید در استخرهای پرورش شاه میگو این نمونه ها عمدتا فروخته نمی شوند.

لابستر چیست؟

لابستر ها جاندارانی از خانواده سخت پوستان هستند و از لحاظ ظاهری به میگو و خرچنگ شباهت دارند. گوشت این جاندار به دلیل داشتن املاح و ویتامین های فراوان طرفدارن بسیاری در جهان دارد. اما در ایران به دلیل شبهه ناک بودن خوردن گوشت لابستر شبیه خرچنگ و حرام شمردن گوشت این گونه توسط برخی مراجع تقلید مصرف چندانی ندارد و بیشتر برای مصارف صادراتی صید و عمل آوری می شود.

لابستر دریایی

انواع لابستر ایرانی

فروش لابستر در ایران عمدتا شامل سه گونه پرکاربرد و پرطرفدار است که در این مقاله بصورت اجمالی خدمت شما بزرگواران معرفی می شوند.

  1. لابستر آب شور که بصورت محدود در دریایی عمان و خلیج فارس صید می شود. تعداد این لابستر به دلیل صید بی رویه در سالهای قبل رو به کاهش است به همین دلیل منابع طبیعی و محیط زیست مجوز صید ان را بصورت عمده در ابهای ایران نمی دهد. در گذشته شهر چابهار مکان مناسبی برای صید لابستر بوده است. به دلیل شکل خاص این جاندار به ان لابستر شاخ دار نیز گفته می شود.

لابستر خلیج فارس

  • 2.لابستر آب شیرین: فروش لابستر در بازار ایران بیشتر از این نمونه است. به دلیل شرایط نگه داری و و زنده ماندن طولانی مدت ان در خارج از اب این لابستر بیشتر بصورت زنده سفارش داده می شود. در شهر های مختلف ایران اقدامات مختلفی برای پرورش ان صورت گرفته که میتوان به شهر های همدان، زنجان و شهر های شمالی اشاره کرد. مشتری اصلی لابستر اب شیرین ایران کشور های ترکیه و ارمنستان است و بخش عظمی از واردات این کشور ها بصورت ترانزیت یا صادرات مجدد به کشورهای اروپایی ارسال می شود.این گونه به لابستر های انبری هم شهرت دارند فامیلی نزدیکی با تیره خرچنگان دارند.

لابستر ایرانی

3. سومین گونه از لابستر که مقبولیت کمتری نیسبت به دو گونه قبلی دارد لابستر های سنگی خلیج فارس هستند این گونه در گویش محلی دِی میگو به معنی مادر میگو خوانده می شوند همه ساله در اواخر برداشت میگو پرورشی این نوع از لابستر ها در ابهای خلیج فارس به وفور یافته می شوند. به دلیل شکل نامتعارفی که دارند کمتر مورد توجه خریداران لابستر هستند در نتیجه قیمت پایین تری هم دارند. غالبا لابستر های سنگی یا کله سوسکی بصورت فیله شده به عموم عرضه می شوند تا چنانچه گفته شد شکل ظاهر انها مشتری را از خرید منصرف نکند. بیشترین صادرات لابستر ایران از این گونه است که همین یکی از دلایل خوشمزگی گوشت ان به حساب می رود.

لابستر سنگی

انچه لابستر ها را مورد توجه بسیاری از اشپزان و علاقمندان به غذاهای دریایی کرده علاوه بر طعم و مزه دلچسب انها خواص بسیار زیاد و شگفت انگیز این جاندار است که تامین بخش قابل توجه از نیاز های بدن به املاح و مواد مغذی از جمله این موارد است مصرف لابستر ها در دوران جنینی اثرات بسیار بهتر و بالاتر از قرص و مکمل های شیمیایی دارد این موضوع در سه ماه اول بارداری که زمان رشد سیستم عصبی و مغز جنین است اهمیت صد چندان دارد. بیراه نیست که پزشکان اگاه مصرف میگو و شاه میگو (لابستر) را در این دوران توصیه می کنند.

 

لابستر و سایر انواع میگو ها را شما عزیزان می توانید از طریق مجموعه بارفو بصورت تازه و با کمترین هزینه تهیه نمایید. ارزشی و منفعتی که شما از این خرید بدست خواهید اورد علاوه بر خوشمزگی و لذت خوردن یک غذای دریایی دلچسب است اطمینان از ارگانیک و طبیعی بودن محصول که بدون استفاده از هورمون های رشد و انتی بیوتیک ها خوراکی دام و طیور عرضه می شود خواهد بود.

حسین ادیب فرد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه فرآوری آبزیان بارفو، شما را به خرید بهترین محصولات فرآوری آبزیان بارفو  دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” pink=”#

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.